Фестиваль”Острів Європи” розкрив цьогорічну специфіку: події, імена, локації

Мистецтво, а особливо література – це спосіб долати кордони, гуртувати людей та вірити в можливість тривалого й міцного діалогу культур. 
Цього року під таким гаслом відбудеться фестиваль «Острів Європа», який розповість про відлуння подій 100-річної (злука ЗУНР) та 30-річної (падіння Берлінської стіни) давнини, об’єднану Європу, а також голоси тих, хто продовжує боротися за нашу спільну Свободу.

Vinnytsia-trend нагадує, що 4-16 червня 2019 року  в місті на різних відкритих локаціях міста вже вдруге пройде «Острів Європа». Цьогоріч він отримає статус міжнародного, орієнтуючись на широку аудиторію учасників та гостей. Традиційно його специфікою буде увага до малих мов, «камерних» літератур і локальних текстів, а також тих письменників, чия творчість в Україні призабута.

Серед учасників фестивалю будуть володарі та володарки престижних премій Європи та світу з країн Вишеградської четвірки, Балкан, Швейцарії та Німеччини.
Європейські інтелектуали протягом трьох днів у Вінниці міркуватимуть про роль мистецтва у «зшиванні» націй та утвердженні свободи, зокрема в епоху постсоціалізму.

Організатори фестивалю продовжать експериментувати із можливими локаціями заходів: події пройдуть там, де ще ніколи не відбувалися мистецькі зібрання, а також в літературних куточках міста (сад Коцюбинського, Майдан Незалежності, сходи на Кумбарах).
Спецподією цьогорічного фестивалю стане виставка про класика їдишомовної літератури Іцхака Йоеля Лінецького родом із Вінниці. У своїх творах він описував життя Єрусалимки – одного з найбільш автентичних та колоритних кварталів Вінниці.
Нагадаємо, що ініціаторами фестивалю виступають громадська організація «Культурний Кампус» та Вінницька міська рада. Стежити за літературними подіями та останніми новинами можна на офіційній сторінці заходу.

Comments

.,.,.,.