Вінниччина – прекрасний край, який чарує не тільки своєю природою, а й людьми. Людьми, які творять історію і майбутнє. Людьми, які створювали і продовжують створювати нам атмосферу під час перегляду фільму чи серіалу. Ми хочемо розповісти вам про акторів, які народилися у Вінниці і на Вінниччині. Акторів, яких ви неодноразово бачили у фільмах різних років і десятиліть. Актори фільмів, серіалів і театру, які родом з Вінниччини. Далі на vinnytsia-trend.
Сергій Векслер
Відомий актор радянських і Російських фільмів народився 22 травня 1961 року у Вінниці.
Мама і батько актора проживали на вулиці Козицького, а саме біля кінотеатру “Родина”. Коли Сергію було трохи більше року сім’я переїхала з Вінниці.
Коли Сергію було чотири роки сім’я переїхала до міста Жовті Води Дніпропетровської області. В шкільні роки займався дзюдо та іншими видами спорту. У 1978 році після закінчення школи була спроба вступити до театрального інституту, але спроба була невдалою.Проходив службу в армії у місті Харків.
Після закінчення служби у армії з третьої спроби вступив на акторський факультет МХАТ (Москва).
У період з 1986 по 2000 роки працював у трупі Московського Художнього театру імені А.М. Чехова. Сергій співпрацював також з Театром Романа Віктюка і театральним агентством “БалАст” у місті Москва. Сергій Векслер з 2016 року актор Московського театру на Таганці. Працює викладачем у Московському державному інституті культури, викладає саме акторську майстерність. Сергій має чорний пояс з карате. Сергій знімався у таких картинах, які потрапили на телеекрани:
- “Мама, не горюй”;
- “Антикілер” 1 і 2 частини;
- “Єсенін”;
- “Далекобійники”;
- “Кремінь” і ще близько 80 фільмах.
Заслужений артист Росії у 2020 році.
Проживає в Росії. Має дружину і сина. Актор має цікаві захоплення: рибалка і дайвінг. Повідомляє нам web.archive.org/web
Сергій Бадюк
Сергій Миколайович Бадюк народився 3 липня 1970 року у селі Гибалівка Шаргородського району Вінницької області. Спортсмен, актор, громадський діяч.
Громадянин Росії.
Симпатія до бойових мистецтв прийшла після перегляду фільму “Пірати ХХ століття”. Служив у лавах збройних сил потім навчався в школі КГБ. Перший досвід зйомки у фільмі була у кінострічці “Антикілер” 2, де знімався разом із Сергієм Векслером. Також сергій був у акторському складі серіалу “Інтерни” і “Соловей-розбійник”. Проживає в Москві і веде тренерську діяльність. Сергій Бадюк має трьох синів: Остап, Акім, Артем.
Серед найсвіжіших картин:
- “Побачення”;
- “Таємне місто” 2;
- “Мами”;
- “Лабіринти кохання”;
- “Пам’ятаю – не пам’ятаю”;
- “Батьківщина”;
- “Дід Мороз. Битва Магів”;
- “Гоголь” в ролі Вакули;
- “Знайти і знищити”.
Анатолій Білий
Анатолій Олександрович Білий (справжнє прізвище Вайсман) народився у смт. Брацлав Немирівського району Вінницької області. Народився 1 серпня 1972 року, батьки приїхали погостити в бабусі з Тольяті, не повинен був народитись в Україні, але так розпорядилась доля.
Закінчивши школу вступив до Куйбишевського авіаційного інституту на факультет електронно-обчислювальних машин, мережі, комплекси та системи. В інституті грав на гітарі, в місцевому молодіжному театр. Граючи в театрі зрозумів, що основна професія, на яку він навчається йому не підходить. Поїхав до Москви де вступив до Театрального училища імені Щепкіна. Після закінчення училища життя у Анатолія було важке: продавав пилососи і виступав на капусниках (гумористичні виступи міні формату).
Дебют Анатолія розпочався із першої ролі у фільмі “Бригада”. Після успішної ролі знімається ще в фільмах “Жесть” і “Сьомий день”. Одна з найвдаліших картин та ролей була у фільмі “По дорозі до серця”.
Анатолій майстер спорту з акробатики та фехтування.
Починаючи з 1998 року, Анатолій, актор Московського академічного музичного театру імені Станіславського. З 2003 року актор Московського художнього театру імені Чехова.
Російський актор, продюсер, сценарист. З 2006 року заслужений артист Російської федерації. Активно виступав проти вторгнення Росії до України. З липня 2022 року виїхав з Росії.
Сім’я: дружина Інеса Москвичова, діти: Максим і Вікторія.
За роки акторської кар’єри Анатолій знявся у більше як 80 фільма, картинах і серіалах.
Озвучив та продублював більше 40 героїв і персонажів.
Віктор Костецький
Віктор Олександрович Костецький народився 12 квітня 1941 року в м. Жмеринка Вінницької області. Після народження Віктора розпочалась війна і сім’я виїхала з міста. Повернулися після звільнення від німців, але не надовго. Батько був військовим, тому сім’я подорожувала по союзу. Повернувся до Жмеринки Віктор уже в 14 років. Після школи Віктор Костецький вирішив стати актором. Проживав у Ленінграді. Освіта: художньо-графічний факультет в Російському державному педагогічному університеті імені Герцена і ЛДІТМіК (курс Бориса Зона).
З 1990 року працює викладачем на відділенні музичної комедії також завідувач кафедри сценічного руху і мови у Петербурзькій консерваторії. У 2008 році став лауреатом премії “Золотий софіт” за роль Дорна у виставі “Записні книжки Тригоріна”.
Фільми, в яких знімався Віктор Костецький:
- “День щастя” – 1963 рік;
- “Перша Бастилія” – 1965;
- “Хто вигадав колесо?” – 1966 рік
- “Зелена карета”, “Перший президент” – 1967 рр;
- “Коріолан” – 1968 р.;
- “Ференц Ліст. Мрії любові” – 1970 р.;
- “Весілля Кречинського”, “Лишній день у червні” – 1974 р.;
- “Зірка привабливого щастя” – 1974 р.
- “Хранителі” – 1991 р.
В останні роки життя озвучував фільми.
Помер Віктор Костецький від серцевого нападу в Петербурзі 6 листопада 2014 року. Про це повідомляє https://33kanal.com/news/126660.html
Анатолій Юрченко
Юрченко Анатолій Іванович народився в селі Сказинці Могилів-Подільського району Вінницької області. Український кіноактор. Закінчив (1957 р.) акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого.
Починаючи з 1963 року актор в Київській кіностудії імені Довженка. Перша роль Анатолія – Мітя Попик в картині “Партизанська іскра”.
У фільмографії Анатолія Юрченко більше 60 ролей, в основному другого плану. Найвідомішими кіно стрічками, в яких грав Анатолій Юрченко, є:
- “За двома зайцями” красень Степан – 1961 рік;
- “В бій ідуть лише старі” зіграв Соломатіна – 1973 рік;
- “Олеся”;
- “Ніна” – 1971 р.;
- “ Казка про Мальчиша-Кибальчиша “ – 1965 р;
- “Батальйони просять вогню”.
Помер актор в Києві 3 серпня 2003 року, похований на місцевому кладовищі.
Олександр Немченко
Олександр Дмитрович Немченко народився 12 листопада 1953 року в місті Рівне. Народився в творчій сім’ї, мати – акторка, батько – керівник театрального оркестру. Через 10 років після народження сина сім’я переїхала до Вінниці, отримали тут роботу в театрі імені Садовського.
У 1975 році Олександр Немченко закінчив Київський національний університет кіно, театру і телебачення. Олександр, поки був студентом знявся у стрічці Леоніда Бикова “В бій ідуть лише старі” де зіграв роль Івана Федоровича. У 1975-1976 рр. був актором Херсонського музично-драматичного театру. На наступний рік служив у лавах радянської армії в Казахстані.
Після служби в армії працював у Вінницькому музично-драматичному театрі імені Садовського де зіграв загалом 122 ролі. Також в ці роки знявся у чотирьох фільмах.
В 1989 році створив власний театр “Іван Іванович” в якому був художнім керівником. Був тренером у вищій лізі КВК. Після розпаду СРСР створив “Парадокс-дует Ігорка”, який отримав кубок “Райкіна” за 1992 рік.
З 1994 по 2004 рік працював у Одесі в медичному центрі. Починаючи з 2004 року повернувся до Вінниці, практикував цілительство.
У 2012 році в Вінницькому будинку вчителя створив театральну студію “Гра”. Навчання у студії тривало 2 роки , а після можна було вступити до театрального вишу.
Кінострічки за участю Олександра Немченка:
- “У бій ідуть лише старі” – 1973 р.;
- “Важка ділянка” – 1977 р.;
- “Право керувати” – 1981 р.;
- “Комбати” – 1983 р.;
- “Кисневий голод” – 1991 р.;
- “Дурдом” – 2006 р.
Помер Олександр Немченко 2 листопада 2020 року.