Вулиці і будинки Вінниці, в яких знімали кіно

Вінниця славиться не тільки людьми а й архітектурою. Прогулюючись вулицями міста можна ненадовго поринути у відчуття ніби прогулюєшся європейським містом кінця XIX століття. Мила та приємна атмосфера надихнула режисерів деяких кінофільмів знімати сцени саме у Вінниці. Ми зібрали для вас декілька стрічок із великого списку фільмів з Вінницею на передньому і задньому плані. Далі на vinnytsia-trend.

Фільми, які знято відносно недавно:

“Микола Леонтович та його Щедрик”

Стрічка про життя та творчість Миколи Леоновича, яка має довжину 35 хвилин розповідає про сім’ю відомого композитора, будинок, який є музеєм сьогодні, що розташований в Тульчині.

В кадри фільму потрапила школа номер 2, що знаходиться на вулиці Соборна, біля центрального парку імені Леонтовича у Вінниці.

Також потрапили в кадр проги на річці Південний буг, які знаходяться в районі Сабарів, а саме після Сабарівського водосховища.

Так як фільм про Леонтовича є частиною циклу фільмів про відомих Вінничан, в одному з кадрів ведуча сидить за столом в Центральній Вінницькій бібліотеці імені М. Тімірязєва.

“Видатні люди Вінниччини. Микола Васильович Оводов”

Автор циклу про видатних людей Вінниччини Василь Медяний презентував ще один шедевр. Про міського голову Вінниці Миколу Оводова. У фільмі довжиною 27 хвилин. З перших кадрів фільму демонструються фото Вінниці до революційних часів. Також можемо побачити фасад лікарні імені Ющенка, в яку приїхав працювати майбутній видатний міський голова. 

До фільму потрапив фасад будівлі Центрального суду на вулиці Грушевського де знаходилась міська дума у 1899 році. У фільмі також фігурує будівля, яка знаходиться на перехресті вулиці Соборна і Олександра Соловйова. 

Будинок, в якому Микола Оводов придбав квартиру, знаходиться біля художньої школи на вулиці Магістрацька, також фігурує у стрічці.

Оповідач в стрічці розповідає про губернатора, стоячи на сходах, які спроектував і збудував Григорій Артинов. Також в одному із кадрів з правого берега річки Південний Буг знімають лівий, де колись була поромна переправа до будівництва Київського мосту.

Вінниця з висоти пташиного польоту, у фільмі демонструють як вода подавалась до водонапірної вежі, що знаходиться на вулиці Козицького. 

Фото міста Вінниці, до революційних часів, приємно гармонують і доповнюють історію. Допомагають описати місто часів відомого губернатора.

В наступних кадрах показано вулицю Соборну в районі перехрестя з вулицею Архітектора Артинова і Театральною.

У фільмі про Миколу Оводова кожен кадр насиченим архітектурою Вінниці. Наступним виступає будівля реального училища, а сьогодні це будівля в якій розташовано Вінницький торговельно-економічний інститут.

В наступному кадрі будівля Вінницького архіву і технічного ліцею, що знаходиться у приміщенні колишнього єзуїтського монастиря. 

Окрасою фільму є будівля, яка є сьогодні пристанищем для ліцею № 7.

В наступному кадрі бачимо фасад Вінницької гімназії №2. Оповідач, розповідаючи про діяльність Миколи Оводова, проходить біля будівлі залізничного вокзалу. Зйомки проходять під таким якісним кутом при якому захоплено майже усю величезну будівлю.

Торгова палата теж показана в наступних кадрах фільму, як приміщення що побудоване Оводовим для розміщення міської думи.

У фільмі розповідається як Микола Оводов запровадив у Вінниці електрифікацію і демонструється перша електростанція, яка знаходиться на березі Південного бугу по вулиці Магістрацька 1.

З електрифікацією міста не далеко було до появи першого трамваю. У фільмі показано перший трамвай, який знаходиться біля трамвайного депо і напрямок першої та другої ліній трамваю.

Демонструється у фільмі і окраса міста музично драматичний театр імені М. Садовського.

Прекрасне приміщення центральної бібліотеки фігурує в кадрх фільму, а саме фасад з центральним входом.

Готель “Савой”, блакитна перлина міста гармонійно вписується на кадрах фільму.

Лікарня імені Миколи Пирогова також потрапила до фільму, адже за егідою Миколи Дахновського у Вінниці побудували першу повітову земську лікарню.

“Тримай біля серця” 

Військова драма від режисера Валерія Шалиги, яка створена на основі реальних подій. Фільм триває годину і 48 хвилин. Починається з кадрі війни, потім дискотеки. І буквально через декілька хвилин ми можемо спостерігати вулицю Зодчих, що є головною вулицею мікрорайону Поділля. Опісля через буквально хвилину фільму з’являється в кадрі вулиця Соборна на перехресті з Театральною, Архітектора Артинова. І нарешті кадр де на задньому плані ми бачимо Центральний собор. За сюжетом фільму це Вінниця 2014 року.

Валерій Шалига був режисером ще двох фільмів в кадрах яких фігурує Вінниця, але на жаль у відкритому доступі їх немає. Фільми “Таємна операція” (історія кохання на тлі шпигунських розбірок 1920 років) і “Відлуння” (перші роки окупації Вінниці німецькими військами та знищення єврейського населення).

Фільми, які знято раніше, в  радянські часи, стрічки російською мовою: 

“Стежки-Доріжки”

Фільм має протяжність одну годину і п’ять хвилин. Фільм трішки комедійний і доволі веселий. Сюжет фільму полягає в тому, що молодого бухгалтера, який в душі інженер відправили в село працювати. Усі бачать, що молода людина явно не бухгалтер. Чоловік починає вражати місцевих своїми інженерними можливостями. Наприкінці фільму кадри із вулицями міста Вінниця. Зйомки фільму проходили у Вінниці та околицях міста, а саме у Стрижавці та Селищі. А в одному із кадрів фільму можна побачити арку, яка стояла біля Водоканалу до 1980 років.

“Пригоди Толі Клюквіна”

Чорно-білий фільм 1964 року про пригоди хлопчика майже повністю знятий на вулицях Вінниці. Одразу видно вулицю Коріатовичів з її крутим спуском. Цікаві пригоди хлопчика, який гуляє по місту і постійно знаходить проблеми на свою голову. У фільмі уже видно один із мостів, швидше всього Центральний. Сабарівського водосховища ще немає, рівень води в річці нижчий, як після створення електростанції. У цьому фільмі можна спостерігати яка була Вінниця у 60-тих роках XX століття. Як мало було будинків на вулиці Князів Коріатовичів. Перші багатоповерхівки і затишні дворики. Насолоджуючись фільмом ми помітили приміщення Залізничного вокзалу. Вулиця Соборна з бруківкою. У останній сцені можна побачити на задньому плані готель “Савой”.

“До уваги громадян та організацій”

Одразу, як закінчуються титри, на початку фільму в першому кадрі можна побачити водонапірну башту, що знаходиться на теперішній вулиці Козицького. Наступними цікавими кадрами був спуск трамваю на центральний міст від Центрального собору, що знаходиться на вулиці Соборна. Також до кадру потрапив Староміський міст, який можна відрізнити від інших по силуету моста, що розташований під кутом. Хороший і добрий фільм про моральні якості. Злегка комедійний. 

В кадри фільму потрапила арка з входу до центрального парку із сторони вулиці Грушевського. Один із героїв фільму прогулюється по набережній, яка знаходиться між Центральним і Київським мостом на даний час. Спостерігаючи з пригодами героїв на задньому плані можна побачити Вінницький музично драматичний театр імені М. Садовського. В центральному парку на атракціонах розважаються як діти так і дорослі.

Фільми, про які ми вам розповіли не останні. До списку кінокартин, які відзняті у Вінниці відносяться також: “Розклад на завтра”, “Єврейське щастя”, “Подвиг розвідника”, “Зухвалість”, “Безхатченко”, “Людмила”, “Далекий голос зозулі”.

Comments

.,.,.,.