На Вінниччині впроваджують “Нове шкільне харчування” нагетсами, нусакою та панкейками

За інформацією vinnytsia-trend учнів школи на Вінниччині почали годувати за рецептами відомого кулінара. Там кардинально змінили учнівське меню. У Жмеринці скористались збірником рецептів дитячого харчування від кулінара Євгена Клопотенка, який відомий глядачам як кулінарний експерт “Сніданку 1+1” та автор проекту “Нове Шкільне Харчування” –  з покращення культури харчування у школах України.

Метою програми “Нове шкільне харчування” є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках проекту було розроблено “Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах”, а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні по всій Україні. 

У 2017 році команда Євгена Клопотенка отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України. Результатом реалізації проекту, на основі відгуків більш ніж 1500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до Збірника. 

Доки у великих містах кажуть, що перейти на нове харчування “складно”, “неможливо”, “немає необхідних продуктів” та все інше, Жмеринка годує школярів нагетсами, салатом табуле, мінестроне, мусакою, бланманже та буряковими панкейками. Вони просто відкрили збірник рецептур та почали готувати. Бо продукти звичайні і не потрібне спеціальне обладнення.

Наразі в Жмеринській школі №4 навчається 850 учнів, школярі 1-4 класів та старшокласники пільгових категорій, харчуються безкоштовно за гроші міського бюджету. Усі інші мають можливість розрахуватися за харчування через картку ПриватБанку. Середня вартість обіду становить 12-13 гривень.

Директор школи №4 Михайло Бігун каже, що в перший тиждень, як у школі появились нові страви, технології їхнього приготування, назви – були новими як для працівників закладу освіти, так і для дітей та їхніх батьків. Загалом у Жмеринці 6 шкіл і в усіх них вже відбулися зміни в системі харчування.

Comments

.,.,.,.