Музика вінницьких вулиць: хто і як її створює

В теплу погоду особливо відчувається романтика вінницьких вулиць. В цьому заслуга вуличних музикантів. Особливо у вихідні дні містяни, гості Вінниці чують цікаві, знайомі композиції, в повітрі витає музика. Детальніше про тих, хто створює таку атмосферу у Вінниці розповість Вінниця Тренд.

Де гуляти

Велика частина вуличних музик не представляються, вони повністю проникаються композиціями, котрі виконують. Ті, хто ж все ж представилися, розкажуть трішки про себе.

Вуличні музиканти виходять грати ближче до вечора. Це особлива атмосфера, коли починає сідати сонце, а вінничани та гості міста гуляють. Частіше всього можна почути композиції, кавери, імпровізацію від вуличних музикантів в центрі міста. Це Європейська площа, з прилеглою до неї вулицею Грушевського. Трохи рідше, але все ж збираються талановиті виконавці біля Соборної, або ж в Центральному міському парку.

«Коля Паприколо»

Це група музикантів у літах, котрі досить добре вистукують ритми на барабанах, акордеоні. Їх мелодія досить гармонічно звучить на фоні фонограми. Вінничанам знайомі ці веселі чоловіки, в колекцію їх композицій входять класичні вальси, кавер-версії колись популярних хітів, котрі стали культовими.

Вони радіють, коли прохожі кидають їм гроші, або ж танцюють під їх композиції. Це доброзичливі музиканти, котрі є частиною музичного настрою Вінниці.

Валерій Сьомін

70-річний житель Козятина приїжджає до Вінниці, щоб зіграти на своїй вправній скрипці. Сліпого скрипаля знають усі, він більше 5 років підряд приїжджає, радуючи перехожих душевними композиціями.

Він старанно, натруджено грає на скрипці, доповнює музику емоції Валерія, котрі є, неначе ілюстрацією до кожного твору. Його композиції драматичні, проникливі, відчуваються нотки печалі.

Валерій Сьомін розповідає, що приїжджає в будь-яку пору року, навіть взимку. Його скрипці майже 90 років. Він розповідає, що її подарував батько, коли він навчався у музичній школі Козятина. Її виготовили у 20-х роках минулого століття. Інструмент і досі гарно звучить.

1

Давид Шевченко

Він виконує українські пісні під акомпанемент гітари. Він виступає зі сторони вулиці Оводова. Юнак має хорошу енергетику, доброзичливий, привітний. Його улюбленими гуртами є «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Скрябін», пісні «ТІК» відомого вінницького гурту. Давид Шевченко є самоучкою, він на слух підбирає акорди до пісень.

Він не соромиться відсутності музичної освіти, коментуючи, що навіть не знає, як правильно назвати акорди. Вінниця – є місцем, де живе його родина, сам же юнак зі Львова.

Він віддає перевагу виступам на вінницьких вулицях через любов до уваги публіки. Більше 5 років тому юнак почав виступати та грати, йому подобається реакція перехожих. Вони танцюють, плескають, загалом, збирається чимала аудиторія прихильників. За день юнак може заробити трохи більше 100 гривень, коли як.

Вуличні музиканти доповнюють місто, є його невід’ємною складовою. Одні витягують високі ноти, а інші грають на гітарі, експериментують, награваючи кавери відомих композицій.

Прогулянка по місту може набути особливого значення. Виходьте у вихідний день, щоб побачити обличчя вінницької вуличної музики.

1

Comments

.,.,.,.