Особливості кінозйомок у Вінниці «Кіно та німці»

Вінниччини досить часто потрапляють в об’єктив відеокамер. Тепер настав час для сучасного українського кінофільму під робочою назвою «Відлуння». Детальніше про особливість зйомок, тонкощі процесу розповість Вінниця Тренд.

«Відлуння»

Автор сценарію, режисер кінострічки – Валерій Шалига. Він відомий по своїй роботі «Тримай біля серця», котру він презентував у 2017 році. Це драма про війну на сході України. Раніше, в 2005 році митець зняв стрічку під назвою «Далекий постріл», котра також переносила глядача в часи Другої світової війни. Зйомки проходили також у Вінниці.

Режисер розповідає, що сам родом з Житомирщини, але його часто називають вінничанином. Саме в нашому місті він більше двадцяти років працює в театрі імені Садовського. Він щиро любить Вінницю, чим неодноразово це доводив не словами, а діями, випускаючи все нові кінострічки, привертаючи ще більший інтерес до нашого міста.

Кінострічка «Відлуння» розповідає про перші місяці німецької окупації Вінниці в часи Другої світової війни. В стрічці йде мова про фізичне знищення євреїв міста у цей складний для народу час.

Валерія Шалигу неодноразово запитували, що ж надихнуло його на створення даної роботи. Він бажає, щоб люди знали, які це були часи, як виглядало життя містян, як було страшно.

В масових сценах задіяли 40 акторів, а також реквізит:

  • німецькі автомобілі часів Другої світової війни;
  • вінницький ретро-трамвай.

Серед акторів відомими є Ольга Олексій, Ігор Волков, Олексій Суханов, маленький вінницький актор Марко Герцберг, вінничани. Зіграв роль і гуморист Олександр Шемет.

1

«Далекий постріл» (2005)

Зйомки кінострічки проходили у Вінниці. Це український художній фільм, знятий кінокомпанією «Прем’єр», побудований на реальних фактах.

Глядач переноситься в 1941 рік, події розгортаються під час Другої світової війни. В цей час у німецькому полоні зустрічаються вороги, прихильники двох ворожих таборів: Червоної армії та УПА. Кожний вважає свій шлях праведним, вони обоє «воюють за Україну». В кожного своя правда, але час розставить все на свої місця. Згодом стає зрозуміло, де воюють за інтереси України, де є друзі, котрі один за одного горою. Такі люди не пошкодують навіть життя задля звільнення з полону друга.

Кінцівка фільму лише ще раз підкреслює, акцентує увагу глядача на тому, наскільки жорстокими були ті часи.

1

Вінниця в об’єктиві

Під час зйомок фільму перекрили рух вулицею Соборною (від Театральної до площі Гагаріна) на кілька годин. Саме ці околиці побачать вінничани та телеглядачі. Під час проведення зйомок з масовкою, проїзду транспорту тих часів – рух повністю перекрили. Але воно того варте, все задля реалістичного відтворення атмосфери тих часів.

Директор клубу історичної реконструкції «Жива історія» відзначив, що Вінниця неодноразово знімалася в кінострічках, котрі заслуговують уваги. Серед останніх – це український фільм «Крути 1918».

Містяни ж ненадовго, але на час зйомок стали частиною масштабного процесу, котрий продумують до дрібниць задля відтворення тих часів в сьогоденні.

Comments

.,.,.,.