Як працює система розпізнавання номерів авто та облич, яку розробили у Вінниці

Все більше розробників по всьому світі кожного дня розробляють новітні програми та прилади, щоб зробити життя людей безпечнішим. Правоохоронці  та спецслужби активно використовують ці розробки і в Україні. Вінниця знана своїми винахідниками та стартаперами. Цього разу спеціалісти з IncoreSoft вирішили “вбити” одразу двох зайців та розробили систему автоматичного розпізнавання облич та автомобільних номерів – “Вежа”.  Розробкою вирішили скористатись у місцевій владі. Далі на vinnytsia-trend.

Як працює система “Вежа”

1

На створення вінницької системи “Вежа” Олега Сивинюка у 2017 році надихнув німецький досвід. Вже за рік команда з 11 спеціалістів приступила до розробки програмного забезпечення. Серед них були вже відомі студенти Вінницького технічного університету, які створили робота-медсестру та інші новітні прилади. Все робили за власний кошт, жодних інвестицій стартапери не залучали. 

Коли роботу над системою “Вежа” було завершено, спеціалісти продемонстрували, як вона може аналізувати у режимі реального часу події, які фіксують міські камери відеонагляду та знаходити порушення, що можуть нести потенційну загрозу вінничанам. З пропозицією використати цю програму для покращення добробуту городян, розробники пішли до місцевої влади. Зустрічі проводили на всіляких івентах, презентаціях  та інших заходах. Зрештою, влада дала добро та залучила спеціалістів та програму до роботи у Муніципальному центрі контролю за ситуацією на вулицях Вінниці. 

Де використовують систему розпізнавання номерних знаків та облич “Вежа” 

1

На даний момент систему “Вежа” активно використовують для підтримання правопорядку та захисту вінничан від можливих загроз. Система автоматично обробляє дані з камер відеонагляду, фіксує аварійні ситуації на дорогах, масові заворушення, тощо. Завдяки новітнім технологіям, “Вежа” розпізнає номери автомобілів, їх марку та модель  під час руху транспорту. Також вона визначає обличчя людей, що значно спрощує завдання правоохоронців. Якщо у натовпі програма зафіксувала людину, що знаходиться у розшуку, то вона автоматично надсилає інформацію правоохоронцям. Такого результату вдалось досягти завдяки штучному інтелекту, що працює на високочастотних нейронних зв’язках, які розпізнають різноманітні образи. 

Поки у Вінниці систему вже активно використовують, у інших містах влада також демонструє інтерес до розробки, зокрема у Івано-Франківську. “Вежа” значно полегшує роботу правоохоронців, адже виявляє порушення та допомагає розкрити серйозні злочини, знаходити автомобілі у розшуку та людей. 

Винахідники не збираються на цьому зупинятися та вже планують створити подібну систему “Безпечна школа”. Далі вони хочуть інтегруватися з всесвітніми виробниками систем відеонагляду. Даний винахід дозволить зробити безпечнішим проживання у Вінниці, пересування у місті в темний час доби, а також допоможе розкрити чимало злочинів, встановити істину у резонансних ДТП та інших ситуаціях. 

Comments

.,.,.,.