Використання драбин та поради з безпеки

Існують різні рекомендовані методи та міркування безпеки, які слід враховувати незалежно від типів та класів драбин, які ви використовуєте. У цьому посібнику описані найкращі процедури вибору, огляду, встановлення та використання драбин. Детальніше..

Декілька порад щодо вибору драбин:

  1. Виберіть відповідну довжину: Ви не можете використовувати найвищу сходинку на більшості драбин. Переконайтеся, що друга, найвища сходинка драбини або естакади дозволить вам отримати доступ до того, що вам потрібно.
  2. Заробіть усі проміжки. Якщо ви піднімаєтеся на місце, де ви зійдете зі сходів на дах або споруду, переконайтеся, що драбини піднімаються як мінімум на пів метра вище за верхню опорну точку. Ви ризикуєте впасти та отримати серйозні травми, якщо між вершиною драбини та точкою сходинки є зазор.
  3. Перевірте наявність перекриттів: при використанні подовжувальних драбин переконайтеся, що верхня частина сходів не виступає за вищу точку опор. Зайве нахльостування може діяти як важіль, змушуючи основу сходів розгойдуватися назовні.

Поради з огляду драбин включають:

  • перевіряйте перед кожним використанням: чи пройшов день або рік з того часу, як ви останній раз використовували свої драбини, ви повинні перевіряти їх перед кожним використанням.
  • перевірте гумові ніжки на сходах: Гумові накладки на ніжках сходів мають вирішальне значення для запобігання ковзанню. Оглянувши їх, переконайтеся, що вони не тріснуті та не зношені.
  • очистіть драбини: надлишок мастила або олії на сходах може призвести до ковзання. Щоб зберегти зчеплення, очистіть сходи від видимого пилу.
  • огляньте обладнання: переконайтеся, що на сходах немає відсутніх або зламаних болтів, заклепок, рейкових з’єднань або розпірок.

Ось кілька корисних порад щодо встановлення драбин:

  1. Виберіть рівну поверхню. Щоб драбини не нахилялися і не перекидалися, переконайтеся, що всі її ніжки рівно стоять на землі.
  2. Виберіть потрібну близькість : помістіть сходи якомога ближче до робочої зони. Ви можете втратити рівновагу і впасти, якщо вам доведеться нахилятися або напружуватися, щоб дістатися робочої зони.
  3. Виберіть відповідне співвідношення: Переконайтеся, що використовуєте безпечний кут нахилу драбин під час використання подовжувачів або одинарних сходів, для яких потрібна верхня точка опори. Прагніть до співвідношення 1:4 і нахилу на 75 градусів. Розташуйте ноги драбин на відстані 1.5 м від точки опори, якщо ваші драбини мають довжину понад 6 метрів.

Ось кілька корисних порад щодо використання драбин:

  1. Досліджуйте себе: якщо у вас паморочиться голова, ви непритомні або хворі, не піднімайтеся сходами. Ви можете впасти та отримати серйозні травми, якщо щось трапиться, поки ви знаходитесь на сходах.
  2. Обережно піднімайтеся сходами та носіть чисте нековзне взуття, щоб запобігти падінню. Розташуйте своє тіло у напрямку до драбин і тримайтеся за краї сходів обома руками під час спуску.
  3. Зосередьтеся: може виникнути спокуса схопитися за віддалені предмети під час малювання або роботи на сходах. Проте на сходах найбезпечніше становище — залишатися посередині сходинок.
  4. Переконайтеся, що ви спускаєтеся, перш ніж рухати сходи та робіть це обережно. При швидкому переміщенні високих висувних сходів вони можуть стати важкими, не поспішайте і зверніться за допомогою.
  5. Пристрої для сходів, такі як цебра або ремені для інструментів, можна використовувати для зберігання предметів під час роботи на сходах. Піднімаючись або спускаючись сходами з припасами, ви ризикуєте втратити рівновагу і впасти.

Компанія Укр-стандарт працює під час війни в Україні, щоб відновити нашу країну якомога скоріше.

Comments

.,.,.,.