Вінничанка Катерина Калитко стала переможницею міжнародної мистецької премії

За повідомленням vinnytsia-trend у рамках святкування першої річниці руху HeForShe в Україні вручили  премію Women in Arts, яку заснували ООН Жінки в Україні та Ukrainian Institute – Український інститут.

Ця премія відзначає досягнення жінок у мистецтві, і заснована у співпраці з Українським інститутом – установою, що представляє українську культуру на міжнародному рівні. Мета такої премії підтримати жінок та сприяти їхньому розвитку у сфері культури на національному та міжнародному рівнях, а також усуненні ґендерних стереотипів.

Проект HeForShe в Україні впроваджується за фінансової підтримки Уряду Швеції.

Церемонія нагородження відбулась 13 березня. Імена фіналісток опубліковали на сайті проекту перед святкуванням премії. Ними стали:

  • Влада Ралко (жінка в візуальному мистецтві);
  • Ніна Гаренецька (жінка в музиці);
  • Ірма Вітовська-Ванца (жінка в театрі і кіно);
  • Олеся Островська (жінка в культурному менеджменті);
  • Катерина Калитко (жінка в літературі).

Усього на «Woman in Arts» номінували 25 мисткинь з усієї країни. Вінничанку Катерину Калитко відзначили за її письменницький та перекладацький талант. Окрім цього, вона є куратором міжнародного фестивалю «Острів Європи», який цьогоріч пройде у Вінниці 14- 16 червня, детальніше читайте у новині: “Фестиваль «Острів Європа» стартує у Вінниці в червні”.

Анастасія Дівінська (представниця офісу ООН Жінки в Україні) зазначила, що  тиждень мистецтв HeForShe ставить Київ на карту глобальних культурних міст поряд з Мадридом, Стокгольмом, Нью-Йорком, Лондоном, Амстердамом і іншими містами. А куратор заходу Катерина Тейлор підсумувала, що ця премія стосується загалом жінок:

 «Усі вони щось роблять не дивлячись на складнощі, турбулентність, невизначеність, економічні та бюрократичні труднощі».

Редакція Vinnytsia-trend вітає нашу землячку з перемогою і бажає їй подальшого творчого успіху!

Comments

.,.,.,.