У Вінниці покажуть виставу, автором якої є сценарист фільму “Три білборди під Еббінгом, Міссурі”

18 березня о 19:00 молодіжний центр «Квадрат» запрошує на виставу «Королева краси» вінницького театра «БУ!» В анонсі п’єси вказано, що світ поділяється на тих, хто вже бачив виставу театру «БУ!» (її показували  у квітні минулого року) та тих, хто ще не встиг подивитись.

За довідкою vinnytsia-trend «Королева краси» – вистава за п’єсою ірландського режисера, драматурга та сценариста Мартіна Макдонаха. Він прославився сценаріями до відомих фільмів, зокрема «Сім психопатів», «Залягти на дно в Брюгге» та номінованої у декількох номінаціях на «Оскар» стрічки «Три білборди під Еббінгом, Міссурі». Всі його сім п’єс є духовними, в них переплетено любов із болем.

Саму п’єсу написано у 1996 році. Завдяки гротеску, комізму та трагічній розв’язці Макдонаха назвали «Тарантіно від театру», а виставі після презентації на Бродвеї вручили 6 нагород Tony.

Вінницький режисер Григорій Сиротюк у своєму баченні перетворив виставу на мінімалістичну трагікомедію, де відсутні побутові деталі і натомість першим планом показано почуття героїв. На сцені всього гратимуть 4 герої. Головні ролі зіграють Христина Кіцула у ролі дочки Морін та Дмитро Нгуєв у двох чоловічих ролях. Разом із грою в аматорському театрі актори паралельно навчаються та працюють.

Цетральним у сюжеті є конфлікт між матір’ю та дочкою, їхні образи одна на одну, непорозуміння, нездатність полюбити та вимушене співіснування. Обоє вони воюють за дарунок долі: останній шанс на кохання. Глядачу самому доведеться зрозуміти, хто тут жертва, а хто заручник долі.

Режисер театру «БУ» Григорій Сиротюк підсумував, що у цій п’єсі він  був вільний від якихось театральних комплексів (каси, глядацької аудиторії, рейтингу тощо).

Загалом, аматорський театр «БУ!» існує у Вінниці вже декілька років і «Королева краси» чи не перша їхня вистава, що набула неабиякого успіху.

Comments

.,.,.,.