До побачення, “Євробачення”! Співачка MARUV не поїде на пісенний конкурс

Співачка MARUV, яка здобула перемогу в Національному відборі на “Євробаченні” в 2019 році, не поїде на пісенний конкурс, про це повідомляє «vinnytsia-trend.in.ua» з посиланням на телеканал UA Перший, який офіційно транслював Нацвідбір.

Формальна причина – співачка відмовилася підписувати договір з громадською телерадіокомпанією (НГТУ). По факту – українські ТВ-чиновники внесли в цю угоду такі пункти, які не дозволяли підписати його без втрати обличчя.

Ця історія тягнеться з минулої суботи – ще на фіналі Нацвідбору Maruv допитували про її гастролі в Росії. А віце-прем’єр Кириленко тоді загадково сказав, що з перемогою співачки “історія не завершена”. Так воно і вийшло. Також згідно з правилами Євробачення мовник-учасник повинен забезпечити неполітичний характер конкурсу.

25 лютого, після того, як стало відомо, що вона стала переможницею фіналу, виконавиця заявила, що готова відмовитися від гастролей в Росії, але її бентежать інші положення договору з НГТУ. Зокрема, заборона будь-якої імпровізації на сцені, передача авторських прав на пісню, що належать світовому лейблу Warner Music, заборона на спілкування з журналістами без узгодження з НГТУ. Maruv зазначила, якщо порушити один пункт, то її оштрафують на суму до 2 млн грн. Крім того, НГТУ не дає ні копійки фінансування на поїздку в Тель-Авів, а з візами і документами теж потрібно розбиратися самостійно.

Нагадаємо, що під час фіналу Maruv, як і деяких інших виконавців, на сцені запитували, чому вона гастролює в Росії і “чий Крим”. Вона відповіла, що український і що не можна всіх жителів сусідньої країни судити по президенту. Новина про недопуск Maruv на Євробачення з політичних причин стала відразу бурхливо обговорюватися в соцмережах.

Comments

.,.,.,.