Феміністичне кіно у Вінниці

Феміністичне кіно у Вінниці

За інформацією vinnytsia-trend.in.ua у цю суботу (12 січня) в рамках проекту Hub Mісто Змістів за сприяння благодійного «Українського жіночого фонду» відбудеться показ короткометражок на феміністичну тематику. Фільми відібрали із кращих світових кінофестивалів. Девізом заходу є «кіно зняте жінками про жінок».

Усі стрічки англомовні, проте з українськими субтитрами. Після перегляду організатори обіцяють жваву дискусію стосовно побаченого за чашкою кави або чаю.

Усього представлено сім міні-фільмів з України, Канади та США. Найдовший з них триватиме лише 15 хвилин («Erin’s Guide To Kissing Girls», режисер Julianna Notten), найкоротший – 4 хвилини («Girl», режисер Megan K. Fox). Останній фільм знято 2018 року («Fat hiking club», режиср Layla Cameron). Також є стрічки 2017 («Well actually», режисер Lucy Corbett; «Bloody activist», режисер Rebecca Brand), 2015 («I say dust», режисер Darine Hotait) та навіть 2014 («Dylan», режисер Elizabeth Rohrbaugh).

Модератор показу Анастасія Чеботарьова зауважила, що такі фільми є новим культурним продуктом для жінок, що сприяє змінам світогляду в суспільстві. Вона підсумувала:

«Принципи рівноправності, поваги та інклюзивності є наскрізною темою фільмів, які були відібрані з програм міжнародних кінофестивалів. Стрічки розраховано на аудиторію будь-якого рівня знайомства з темами соціальних та правозахисних проблем».

Огляд феміністичних короткометражок пройде спочатку у Вінниці, а потім відбудеться у Запоріжжі, Харкові, Маріуполі, Кременчуці та Києві.

Показ відбудеться за адресою вул. Пушкіна 11 о 16 годині. Вхід безкоштовний для всіх охочих.

Comments