Красоти Вінниччини у кінематографі

Ще у червні городяни стали свідками одноденних зйомок фільму вінницького режисера та сценариста Валерія Шалиги з робочою назвою «Відлуння», епізоди якого були відзняті у центрі міста. Кінокартина відображатиме життя людей у перші роки нацистської окупації та Голокосту у нашому місті. За словами Шалиги, література та кіно, на жаль, приділяє дуже мало уваги цьому історичному проміжку часу у Вінниці, тому режисер хоче, щоби люди не забували ті страшні часи та знали, яким було життя міста у той період.  Далі розповість «Вінниця.Тренд».

29 червня узбіччя вул. Соборної прикрашали запряжені кіньми вози і німецькі ретро-авто. Останні, до речі, були надані для зйомок вінницькими колекціонерами. Рух громадського транспорту було обмежено на відрізку від площі Гагаріна до перехрестя Театральної всього на декілька годин. Цього часу вистачило, щоб місцевим жителям вдалося вперше стати свідками того, як українські актори перевтілюються в образи 80-річної давності.

Впродовж усього знімального дня перед операторами стояло відповідальне завдання – не допустити в кадрі появи сучасних вивісок, комунікацій, пластикових вікон і дверей, а акторські костюми військових і вбрання простого люду доповнювали відтворення образу тогочасного життя. В цілому на знімальному майданчику панувала спокійна та доброзичлива атмосфера, та близько 40 акторів, задіяних у цей день для зйомок, відмінно виконали свою роботу.

Знімальний процес і досі відбувається на території вінницької області. Історію непростого життя євреїв в період першої половини минулого століття знімали у Калинівці та Мурованих Курилівцях. Немає сумніву, що з цим завданням на 100% впоралась професійна команда досвідчених режисерів, сценаристів, операторів, костюмерів, гримерів та склад талановитих українських акторів. Сподіваємось, що вже через рік-два ми побачимо прем’єру славнозвісної кінокартини нашого земляка на екранах телевізорів. Офіційна дата виходу фільму поки невідома.

Автор – Маргарита Нікольська.

Comments

.,.,.,.