Вінілова плитка – які з нею проблеми? Яка краще?

Сьогодні дуже популярним покриттям стала – вінілова плитка (тут всі відомі бренди https://laminat-parketdoska.com.ua/). Але дуже мало людей розуміє реально – що це таке і з чим її “їдять”.

Є три види вінілових підлог, яких об’єднує одна характеристика – верхній шар, який складається з тонкого шару вінілу (0,3, 0,5 і 0,7 мм), який по зносостійкості трохи поступається “ламінації” в звичайному ламінаті.

1

Чому ламінація така міцна?

1

Тому що ламінат пресується при температурі 160 градусів і його шари кристалізуються, таким чином стаючи набагато міцніше і не боячись температури навіть 90 градусів, на відміну від вінілу, який наноситься “холодним способом” тобто – на клей.

На сьогоднішній день існує три види вінілових плиток:

  • Клейова товщиною 2,5 міліметра, яка не має замків і встановлюється виключно на клей;
  • Spc-ламінат товщиною від 3,4 міліметра, який має замки і складається з карбонату кальцію (крейди на 80%) – встановлюється виключно на підкладку і його клеїти не можна;
  • Кварц-вінілова плитка, що складається з ПВХ на 90% з додаванням кварцового піску для обсягу, має товщину від 3,7 міліметра і може встановлюватися як на підкладку так і на клей.

А які переваги і недоліки у цих трьох видів вінілових плиток? Ми спробуємо порівняти їх всі три з головним конкурентом – ламінатом:

  1. Клейова – має перевагу перед ламінатом – абсолютна вологостійкість, укладка без порогів і можливості заміни “попланочно” пошкоджених сегментів. Але недоліком перед ламінатом в підлогового покриття є те – що воно холодніше і менш зносостійке;
  2. Spc-ламінат має перевагу перед звичайним ламінатом в тому, що він більш ударостійкий, абсолютно вологостійкий. Але недоліком є ​​те, що він дорожче ламінату і менш зносостійкий також як і клейова вінілова плитка.
  3. Кварц-вініл має ряд переваг перед ламінатом. Найголовніше – це безшумність і водостійкість. Але його недоліком також є те, що він – дорожче і до нього потрібно більше рівну основу. Він також боїться укладання “без порогів” як і ламінат, і менш зносостійкий.

У всіх вінілових плиток є недолік перед ламінатом в тому, що вони менш зносостійкі – це можна перевірити легко просто спробувати подряпати і той і інший вид підлогового покриття.

1

Також є величезна потреба у Spc ламінату і в інших видів вінілових плиток в рівності підлоги – там допустимо до 1 2 мм на 2 м, то у ламінату це може бути і 3 мм, тому при плануванні стяжки вам потрібно врахувати цей момент.

Які проблеми бувають з кожним видом вінілових плиток?:

  1. Клейова вінілова плитка – має єдиний недолік – це зносостійкість гірше, ніж у ламінату. Єдине, що їй загрожує – це дрібні подряпини на поверхні, які відновити можна виключно злегка покривши зверху спеціальною мастикою, яка візуально приховує ці подряпини. Але в іншому у клейової вінілової плитки є тільки переваги, тому що вона може замінюватися “попланочно” – легко без розбору всього підлогового покриття і вона абсолютно вологостійка.
  2. У Spc більше недоліків перед вініловою плиткою в тому, що він дуже вимогливий до рівності підлоги і має вразливість на замках – вони досить крихкі. Також у SPC ламінату така ж поверхня як у клейової вінілової плитки і вони поступаються по зносостійкості поверхні ламінату.
  3. Кварц-вінілова плитка, яка збирається на замках – на наш погляд – найбільш вразлива з усіх, тому що будь-які технології замку в даному виконанні – не можуть працювати, тому що вони гумові та легко розходиться. Найчастіші проблеми з даною вініловою плиткою в тому, що вона легко здувається і на краях встає будиночком, або розходиться. Також вона дуже схильна до подряпин, які не відновлюються.

Comments

.,.,.,.