«Smart Windows» від ініціативних вінничан

Талановиті вінничани мріють змінити світ. Кожного дня ініціативні містяни працюють над розробкою та реалізацією перспективних ідей. Мова йде про стартапи, котрі здатні покращити життя багатьом. Подібного роду ідеї від ініціативної, небайдужої молоді – це крок вперед у розвитку технологій. Детальніше про одну з таких ідей «Smart Windows», розповість Вінниця Тренд.

«Smart Windows»

Це цікавий проєкт, розроблений та створений студентами ВНТУ Олександра Полторака та Романа Казакова. «Smart Windows» – це проєкт, котрий полягає в інтелектуальній системі очищення вікон. Активізується система залежно від того, наскільки забруднена поверхня.

Система хороша також тим, що інтегрується в «розумний будинок», її можна відкоригувати, налаштувати окремо під параметри, котрі надає той, чи інший замовник.

Варто відмітити, що система має вбудований барометр, що означає чітке розуміння, яка за вікном погода. Хлопці розглядають також перспективне використання розумної системи – використання у хмарочосах. Це інноваційне рішення, котре дозволить замінити небезпечну професію миття висотних вікон використанням «Smart Windows».

1

Кращий проєкт

Даний стартап «Smart Windows» від вінницьких студентів став кращим проєктом (в рамках школи Sikorsky Challenge). Ініціативна молодь з їх розробкою зайняла перше місце, отримавши 7000 гривень для реалізації ідеї.

Через певний час ідея хлопців увійшла в топ-30 кращих проєктів України. Всеукраїнський фестиваль інновацій високо оцінив можливості розвитку стартапу юнаків. Ще однією перемогою стала участь в «Studway Awards 2017», номінація «Інженерія».

Розробники не зупиняються на досягнутому, вони і далі працюють над удосконаленням системи очистки вікон. Хлопці шукають інвесторів, додаткові джерела фінансування.

Олександр Полторак відмічає, що планують замінити назву стартапу на Smart Clean задля того, щоб їх розробку не плутали з операційною системою Білла Гейтса.

1

Перспективи стартапу

Юнаки мають власний сайт, де шукають інвесторів. Їх технологія дозволяє очищувати вікна без втручання людини. В розділі «ідея» відмічено, що розроблена автоматизована система передбачена для очистки вікон як для звичайних користувачів (тобто бюджетна версія), так і інтелектуальна версія для смарт-будинків.

Переваги даної системи:

  • якісне миття вікон;
  • швидкість процесу.

Якщо оцінювати фінансову складову, то модульна система коштує близько 340 доларів, модульна інтелектуальна – 440 доларів, а інтегрована – 540 доларів.

Юнаки пропонують інвестору 1-10% в залежності від суми інвестицій.

  1. Олександр Полторак відповідає за СЕО, СТО, а також є власником стартапу.
  2. Роман Казаков.
  3. Сергій Клименко – 3D моделювання.

Вінниця постійно розвивається, не тільки в плані комфортних умов проживання, але не забуває і про сучасні технології та сферу ІТ. Все частіше у нашому місті влаштовують заходи, направлені на підтримку ініціативної молоді. Одним з таких стартапів є «Smart Windows», котрий точно покращить життя містян та українців на краще.

Comments

.,.,.,.