Кінофільми: зйомки епізодів у Вінниці

Вінниччина потрапляє в об’єктив камер, це стрічки, відзняті в різних жанрах. Наше місто надихає, його показують з різних ракурсів. Детальніше про стрічки та епізоди, зняті у Вінниці, розповість Вінниця Тренд.

Короткометражний фільм

Мова йде про зйомки документального фільму, котрі проходили в нашому місті. Він присвячений видатному композитору, родом з Вінниці, Миколі Леонтовичу. Команда професіоналів відзнімала епізоди, один з яких – приїзд митця до вінницької Жіночої гімназії (містяни знають заклад, як ЗОШ №2). Події розгортаються на початку минулого століття.

Наглядачка Лідія Бєлозьорова ділиться, що перевіряла особисто, як вдягнуті дівчата задля максимально реалістичного відображення подій, буденного життя містян того часу. Варто відмітити, що навчання в ті часи могли собі дозволити лише заможні люди, а правила утримання учнів відрізнялися особливою суворістю. Для прикладу, якщо сукня дівчини була укорочена на 5 сантиметрів, тоді ученицю відправляли до карцеру.

За історичними нарисами відомо, що відомий композитор Микола Леонтович був запрошений до Жіночої гімназії для консультацій. Це проміжок між 1902 та 1904 роком. Роль виконує в стрічці Назарій Давидовський, котрий є священником та диригентом хору «Соломія». 

Режисер стрічки – Василь Медяний. Після початку зйомок він звернувся до Назарія Давидовського за допомогою. Під час консультацій, розмов, режисер відмітив візуальну схожість священника з відомим композитором і запропонував йому зіграти головну роль. Для створення максимального реалістичного образу, священнику підфарбували волосся. Таким чином, Назарій Давидовський виглядав у кадрі більш старішим.

Цікаво, що композитор Леонтович був сином священника, походив з цілого роду, династії священників. Він навчався у Кам’янець-Подільській духовій семінарії. Незважаючи на все це, його непохитна любов до музики все ж перемогла.

1

Плани та їх втілення

Режисер фільму, Василь Медяний, спочатку планував випустити цикл документальних стрічок, присвячених видатним вінничанам. Фільм про Леонтовича мав відкривати такий цикл. Через низку причин, в тому числу через брак фінансування, задумане режисером не збулося. Перший фільм у циклі – історія міського голови Миколи Оводова. А вже другою з серії «Видатні люди Вінниччини» є стрічка про Леонтовича.

Загальний кошторис режисер та знімальна команда не розголошують, відомо тільки, що зйомки проводять за власний кошт. Режисер коментує фінансову сторону питання, наголошуючи, що потрібно одразу говорити про мільйони гривень. Історичні фільми дійсно дорого обходяться через ряд складових:

  • підготовка акторів;
  • присутність костюмів;
  • підготовка відповідним чином локацій.

Тривалість стрічки майже 30 хвилин, це короткометражний історичний фільм.

Містяни звикли до зйомок, часто, під час прогулянок вони стають очевидцями творчого процесу. А потім, вкрай цікаво спостерігати Вінницю, відзняту різними митцями, геть в іншому світлі. Це і історичні фільми, з відповідним реквізитом та атмосферою, або ж сучасні стрічки, короткометражні, повнометражні фільми.

1

Comments

.,.,.,.