Фестиваль сучасної електронної музики: історія та особливості проведення у Вінниці

За даними, проведеними Соціологічною групою «Рейтинг», сучасну електронну музику полюбляє 14% українців. Така музика користується популярністю, саме тому містяни з нетерпінням очікують проведення фестивалю сучасної електронної музики. Детальніше про особливості його проведення у Вінниці, які ще заходи проводять, розповість Вінниця Тренд.

«Гамселить»

Це масштабний міжнародний фестиваль електронної музики, медіа-арту у Тернополі. Захід проходить з 2012 року, є найбільшим мистецьким альтернативним фестивалем України.

Метою його проведення є об’єднання електронної музики та мистецтва. Захід проходить чотири дні, які наповнені низкою концертів та вечірок. Під час кожного виступу публіка шаленіє, адже це справжній симбіоз аудіо та візуальної складової. Однодумці, жителі різних куточків України приїжджають, щоб насолодитися святковою подією, своєрідним музичним марафоном. Поціновувачі сучасної музики, мистецтва оцінять атмосферу свята.

Кожного року фестиваль сучасної електронної музики проходить в різних місцях. Досить часто, це закинуті промислові, рекреаційні об’єкти. Цільова аудиторія заходу – це творча молодь 18-35 років, митці та інтелектуали, гості, небайдужі до рейвів.

1

«Atlas Weekend»

Це найбільший музичний фестиваль в Україні, куди з’їжджаються поціновувачі електронної, популярної музики з усіх куточків України. Ідею створення фестивалю запропонував Дмитро Сидоренко у 2015 році. Перший масштабний музичний захід відбувся 11 та 12 липня на території Арт-заводу «Платформа». Захід за два дві виступів на двох сценах відвідало близько 20 тисяч осіб, а виступало 30 артистів.

В 2016 році на місце попередника прийшов Андрій Маркевич, тоді і бюджет заходу зріс (до мільйона доларів). В захід почали вкладати кошти інвестори. Місцем проведення стала територія Національного експоцентру України. Фестиваль відвідало близько 142 тисяч людей, незважаючи на величезні черги та дощову погоду.

В 2017 році розпочали продавати квитки на музичний фестиваль. Кількість відвідувачів досягла рекордні 315 тисяч людей.

Це один з музичних фестивалів, котрий обожнюють українці та з нетерпінням чекають на його проведення.

1

Проведення у Вінниці

Організатори підбирають незвичайні, особливі локації для проведення фестивалю сучасної електронної музики. Метою є привернення уваги великої кількості туристів та жителів Вінницької області.

Для прикладу, місцем проведення фестивалю 2021 року обрано Іллінецький кратер. Тематика пов’язана з кратером, там, де 400 мільйонів років тому впав метеорит. Ольга Дернова, котра є керівницею управління культури та мистецтв ОДА зазначає, що Вінницька область має найбільше серед інших областей унікальних історичних місць. Кратер в Іллінецькому районі не є винятком.

Фестивалю сучасної електронної музики додасть колориту яскраві візуальні інсталяції, ефекти, вміст заходу. Містяни, як і українці в цілому з нетерпінням чекають кожного фестивалю. Це час, коли можна насолодитися улюбленою музикою, знайти нові знайомства, чудово провести час.

Comments

.,.,.,.