Нациська окупація та знищення євреїв: про що знімають кіно у Вінниці

Вінниця прекрасне місто, де хочеться не просто насолоджуватися життям, але і створювати щось нове. Вона подарувала Україні чимало талановитих співаків. Тут народились та виросли і Оля Полякова, Дмитро Шуров, Віктор Бронюк, а також багато видатних акторів та режисерів.  Двадцять років у Вінницькому театрі імені Миколи Садовського пропрацював відомий український режисер Валерій Шалига. Хоч сам він родом з Житомира, але два десятиліття жив та творив у Вінниці, тому тут його всі знають та поважають, як рідного. Далі на vinnytsia-trend.

Віктор Шалига – 20 років у театрі імені Садовського та 16 відзнятих фільмів та серіалів

1

За своє життя Віктор Шалига відзняв чимало культових фільмів. Свій дебют у кіномистецтві він зробив на кіностудії імені Довженка у 1993 році з фільмом “Три плачі над Степаном”.  Він став одразу і сценаристом, і режисером. Взагалі, Віктор Шалига доклав руку до 16 фільмів та серіалів. Найпопулярніші серед них “Таємна операція”, “Покута”, чотири сезони “Повернення Мухтара”, а також неперевершений серіал про роки Другої світової “1941”, “1942”, “1943” та багато інших картин. 

Відомий режисер та сценарист неодноразово зізнавався у коханні місту Вінниця, тому, зрештою, вирішив зняти у Вінниці та про Вінницю фільм. Попередня назва цієї роботи “Відлуння”. У ньому Шалига розкаже про нацистську окупацію та знищення євреїв на території найкомфортнішого для життя міста України. 

Український фільм “Відлуння”: у Вінниці та про Вінницю

2

За сценарієм, фільм “Відлуння” розповідає, яким було життя вінничан на початку Другої Світової війни в умовах окупації. Знімати Шалига почав ще влітку 2019 року, тож вже найближчим часом вінничани зможуть побачити його роботу. Режисер переконаний, що в кінематографі дуже мало увагу приділено подіям періоду німецької окупації у Вінниці, тож він вирішив це виправити та показати історію без прикрас. Вінничани та українці повинні пам’ятати ці тяжкі часи та не повторювати досвіду минулого.

3

У Вінниці знімальний майданчик влаштували у самісінькому центрі міста. Для того, щоб в кадр не потрапляли сучасні авто, весь процес зйомок був безпечним та гармонійним, велику ділянку дороги перекрили. Глядачі можуть побачити у готовій картині вінницький ретро-трамвай та німецькі військові автомобілі. Загалом до зйомок було залучено близько 40 акторів, а також вінничани з  клубу реконструкторів “Жива історія”. Вони зіграли німецьких солдатів. Для вінницьких реконструкторів це далеко не перший досвід зйомок у повному метрі. Серед найяскравіших прикладів новий фільм – “Крути 1918”. 

4

Нагадаємо, що під час війни Вінницю захопили дуже швидко. Протягом кількох тижнів німцям підпорядковувалась вже вся область. Почались масштабні розстріли та облави. З 90 тисяч населення в живих залишилось не більше 30 тисяч. Спочатку окупанти розстріляли місцевих євроїв, а потім перетворили Вінницю на гетто  для євреїв з Буковини та Румунії. У місті діяло два концтабори: солдатський та офіцерський. У психіатричній лікарні вони зробили свій штаб. Місцеві мешканці розповідають, що тут деякий час жив Гітлер та його найближче оточення. 

5

 

Comments

.,.,.,.