Вуличні музиканти міста Вінниці

Музика – приємне заспокійливе для душі. Звуки знайомих мелодій допомагають розслабитись і забути про метушню. Прогулянка, яка супроводжується живою музикою викликає в кожної людини приємні емоції. У місті Вінниця, особливо в центрі можна почути як грають вуличні музиканти. Люди різного віку і статі виконують класичну, сучасну музику і свої твори. Вінниця – місто талановитих людей. Ми розповімо вам про вуличних музикантів, яких ви неодноразово зустрічали на вулиці, насолоджувались їхнім виконанням, але на жаль нічого не знаєте про цих людей. Далі на vinnytsia-trend.

Давайте познайомимось із вуличними музикантами міста Вінниці. Деяких ви зустрічали на вулицях, а про інших можливо чули, а можливо ви вперше прочитали про когось із них.

Музикант з трубою

Вуличний музикант, який грає на трубі. Ви могли його зустрічати в центрі міста, біля дитячих майданчиків і в інших людних місцях. Діти особливо люблять музику Ігоря адже завжди або слухають із захватом або радісно танціюють і скачуть. Дорослі вслухаються, підспівують, думають, мріють, насолоджуючись виконанням музиканта.

Ми неодноразово зустрічали Ігоря на дитячих майданчиках і спостерігали в живу, як люди зупиняються і слухають.

Поспілкувавшись з музикантом ми дізнались, що він народився 30 листопада 1990 року у Вінниці.

Освіту музиканта отримав у Вінницькій муличній школі № 2 за факультетом труба.

Ігор дуже любить, як звучить труба. Спочатку грав для себе і родичів  в дома. Одного разу вирішив спробувати грати на вулиці – сподобалось. Починаючи з 2019 року Ігор Валь виконує музику на вулиці, чим розважає і надихає вінничан і гостей міста. Гра Ігоря Валя починається з того, що він, приходить із колонкою на людне місце, вмикає основну музику і грає в такт на трубі. Поєднання такого виконання виходить вражаюче і гарне.

В репертуарі вінницького віртуоза музика різних жанрів та стилю, окрім року. Планує вінницький музикант спробувати грати за кордоном і розважати іноземців.

На зимові свята Ігор виконує різдвяні мотиви. Великим попитом користується “Щедрик” в усіх її інтерпретаціях і версіях.

Вінничани в захваті від гри Ігоря, особливо, коли лунає знайома і приємна мелодія ще й в супроводі легкого звучання труби в такт основній музиці.

Музикант пропонує вінничанам грати на святах та святкуваннях. Пропонує такого виду розваги для людей.

Для вдячних слухачів, які не мають при собі коштів, щоб віддячити музиканту, має QR-код свого банківського рахунку. Зчитуючи його за допомогою телефону можна віддячити музиканту.

Сліпий музикант

Ви обов’язково чули його скрипку. Сліпий дідусь-музикант грає прекрасні мелодії на своїй скрипці. Валерій Сьомін уродженець Козятина починаючи з 2012 року кілька разів приїздить до Вінниці грати на скрипці. Спочатку він грав на інструменті, який отримав у подарунок від свого батька. Доречі скрипці близько 90 років. 

Валерій Сьомін виконує музику в центрі і стоїть приблизно на одному і тому ж місці. Власниця магазину квітів Вікторія Воробей, яка постійно насолоджувалась музикою Валерія зробила пост у соціальній мережі про нього. Завдяки небайдужим людям вдалось зібрати потрібну суму для купівлі нового інструменту. На різдво 2019 року небайдужі вінничани подарували музиканту новий інструмент. 

Валерій Сьомін навчався в Козятинському музичному училищі.

За те, що гарно вчився батько подарував йому скрипку, яка була дуже дорогим інструментом.

Валерій Сьомін втратив зір ще у дитинстві. Його намагаються лікувати, але на жаль, зір продовжував падати. Пан Валерій соромиться про себе розповідати. Рекомендує прочитати автобіографічну поему “Серце Діани”. Ми шукали дане творіння за посиланням, його немає. Знайшли частину: 

Пан Валерій в поемі пише листа принцесі Діані, поема 1995 року. Просить допомогти отримати лікування зору за кордоном, адже в Україні лікування неефективне.

В поемі пан Валерій ніби крадькома згадує своє життя: інцидент, після якого втратив зір, одруження, смерть єдиної дочки через нещасний випадок, самотність, яка його оточує.

Розповідає важку долю сліпого вуличного музиканта якого можуть обікрасти та образити (переважно безхатьки). Про це повідомляє vinnitsa.info

Легенда музики з баяном

Музикант, що віртуозно виконує музичні шедеври з баяном – Олександр Шамігов. Пенсіонер, а в минулому викладач педуніверситету з 18 – річним стажем. Щодня музикант проїжджає десять кілометрів від дому на велосипеді, щоб порадувати вінничан, у центрі міста, своєю музикою. Олександр Шамігов має дві вищих освіти: Вінницький педінститут і Львівська консерваторія. 

Любов до музики прокинулась, коли молодша сестра ходила до музичної школи (Олександра не брали, бо був уже великий) він потайки брав баян,  вчив ноти. Перші концерти почав давати у клубі, люди залюбки танцювали під баян 50 років тому. Своє життя з музикою не планував зв’язувати, просто грав, бо самоу сподобалось і люди просили.  Скромний з усмішкою на обличчі вуличний музикант має за плечима понад 50 років музичного стажу. Баян, на якому віртуоз виконує музичні шедеври, купив з рук на базарі в 1960 роках. Серед інструментів, якими володіє Олександр Шамігов баян, сопілка, гітара, навчав грі на цих інструментах дітей та студентів. Керував оркестром педуніверситету. 

Через матеріальний стан змушений був виїхати до Європи, де став справжньою зіркою. Виступав у таких країнах Європи:

  • Іспанія (грав у підводному ресторані);

Олександр в Ніцці збирав місцевих музикантів разом і вони всі грали музику, створену Вінничанином

  • Франція (Лазурний берег);
  • Португалії (містечко Вілла-нова-ді-Гая);
  • Нідерланди;
  • Німеччина (Кельн).

Коли в Німеччині грав на вулиці німці високо оцінили гру і щедро віддячили музиканту. Під час гри на вулиці до Олександра підійшов директор місцевої музичної школи і запропонував зіграти на святі яке відвідають впливові люди Баварії і бундеспрезидент. Це був своєрідний дебют, адже свято показували по телебаченню і писали в газетах. Олександра Шамігова почали запрошувати в баварські будинки на концерти і виступи. Понад 30 років пропрацював він у Німеччині. Його називали символом Мюнхена. 

Олександ любить грати у центрі Вінниці адже публіка приємна, вдячна і щедра. Для Олександра Шамігова гра на публіці не тільки задоволення, а ще й невеликий заробіток до пенсії. Зазвичай грає музикант на Європейській площі.

Пенсіонер, не раз чув, що слухачі хочуть віддячити за гру, але гроші лише на картці. Музикант ввів ноу-хау: роздрукував і заламінував QR-код, який можна зчитати за допомогою телефону і таким чином віддячити музиканту. Олександр, жартує, що може приймати у вінничан ще й біткойни, коли придбає відповідне електронне пристосування. Про це повідомляє видання wz.lviv.ua

Музика – ліки для душі

Вуличні музиканти – віртуози своєї справи, які несуть музику в маси. Не ту музику, яку ми звикли чути в навушниках і на радіо. Музика, яку виконують вуличні музиканти жива, жива саме тому, що людина на пряму контактує з інструментом і через гру випромінює енергію. Музика пробуджує в душі людини приємні спогади, сумні хвилини, радісні і гіркі моменти в житті кожного. Тому люди так близько сприймають музику, особливу живу. Музикант відтворюючи музику ніби грає нотами по струнах душі, яка відчуваючи ритм, рухається в такт.

Comments

.,.,.,.